GŁOSY Z UKRAINY. „Wierzę w mądrość naszych prezydentów – Zełenskiego i Putina.” A paramedycy wierzą w Allaha

Ukraińskie media pokazują też inne niż bohaterskie oblicze wojny: bogaczy rozbijających się po Monte Carlo, kolaborantów pozujących pod rosyjską flagą, oszustów okradających mieszkania tych, którzy musieli uciekać . „Tutaj, w Monako, auto z ukraińskimi tablicami można znaleźć mniej więcej w pięć minut” – mówi lektor, a w tle przejeżdżają ekskluzywne samochody z ukraińskimi numerami. Co […] Artykuł GŁOSY Z UKRAINY. „Wierzę w mądrość naszych prezydentów – Zełenskiego i Putina.” A paramedycy wierzą w Allaha pochodzi z serwisu oko.press.
+

Inwazja wielkich sił policji na mieszkanie aktywisty. Z powodu baneru z Morawieckim

Aktywista Lotnej Brygady Opozycji umieścił w oknie mieszkania na warszawskich Kabatach baner z napisem „Morawiecki wuj radziecki”. Był mało widoczny z zewnątrz, policja jednak go dostrzegła . Funkcjonariusze minimum sześć razy robili naloty na mieszkanie Tadeusza Kaczmarskiego, członka Lotnej Brygady Opozycji (LBO), który wywiesił napis – jak twierdzi policja – „nieprzyzwoity”. Wypytywania sąsiadów, najścia późnym […] Artykuł Inwazja wielkich sił policji na mieszkanie aktywisty. Z powodu baneru z Morawieckim pochodzi z serwisu oko.press.
+

Ciągnie Polaka do lasu z wilkiem i są na to badania. Dwie trzecie z nas preferuje dzikość

68 proc. osób w Polsce i 66 proc. w Norwegii preferuje lasy zbliżone do naturalnych z obecnością dużych drapieżników - wynika z badania Polskiej Akademii Nauk. Im starszy las – tym więcej wskazań na jego atrakcyjność i wartości rekreacyjne . Dwie trzecie Polaków i Polek i tyle samo obywateli Norwegii z chęcią nadłożyłoby drogi (co […] Artykuł Ciągnie Polaka do lasu z wilkiem i są na to badania. Dwie trzecie z nas preferuje dzikość pochodzi z serwisu oko.press.
+

Zakaz podróżowania po UE dla Rosjan? „Odwiedzanie Europy to przywilej, a nie prawo człowieka”

Litwa, Łotwa, Estonia i Ukraina domagają się europejskiego zakazu podróżowania po Europie w celach turystycznych dla obywateli Rosji. Finlandia, Dania, Szwecja i Czechy chcą dyskusji na ten temat na forum Rady Europejskiej. Czy wprowadzenie takiego zakazu jest możliwe? . “Przestańcie wydawać wizy turystyczne dla Rosjan. Odwiedzanie Europy to przywilej, a nie prawo człowieka (…). Czas […] Artykuł Zakaz podróżowania po UE dla Rosjan? „Odwiedzanie Europy to przywilej, a nie prawo człowieka” pochodzi z serwisu oko.press.
+

Co zatruło Odrę? Niemcy stawiają na sól i glony. Podejrzenia padają na państwowe spółki

Niemieckie laboratorium bada glony, który mogły zanieczyścić Odrę. Do przetrwania wymagają one obecności soli w słodkowodnej rzece - na przykład ze zrzutów z kopalni lub zakładów hutniczych. Czy katastrofa ekologiczna mogła być więc spowodowana działalnością państwowych spółek? . Katastrofa ekologiczna na Odrze trwa kolejny dzień, a my po raz kolejny jesteśmy zmuszeni przyznać, że niczego […] Artykuł Co zatruło Odrę? Niemcy stawiają na sól i glony. Podejrzenia padają na państwowe spółki pochodzi z serwisu oko.press.
+

Parafianie o księdzu od 2 mln zł: bez spłacenia „długów” nie dopuszczał do komunii

Ksiądz z sandomierskiej Domostawy przelał dwa miliony złotych z konta parafii na prywatne. Parafianie od lat skarżą się kurii, że "zaległe" darowizny ściąga od nich jak długi. “Jeśli nie były regulowane płatności, nie dopuszczał do sakramentów” - opowiada OKO.press parafianka . W poniedziałek rano, dzień Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Karol Wołoszyn wezwał parafian Domostawy, […] Artykuł Parafianie o księdzu od 2 mln zł: bez spłacenia „długów” nie dopuszczał do komunii pochodzi z serwisu oko.press.
+