Trzaskowski lepszym liderem Jednej Listy niż Tusk? Łatwiej strawny dla wyborców opozycji [SONDAŻ]

75 proc. wyborców opozycji chciałoby, żeby po wygranych wyborach premierem został Rafał Trzaskowski - wynika z sondażu Ipsos dla OKO.press i TOK FM. To wynik lepszy niż Donalda Tuska. Obydwu polityków istotnie różni także niechęć wśród wyborców opozycji . Sytuacja polityczna z pozoru jest jasna i klarowna: opozycyjną siłą polityczną z największym poparciem w sondażach […] Artykuł Trzaskowski lepszym liderem Jednej Listy niż Tusk? Łatwiej strawny dla wyborców opozycji [SONDAŻ] pochodzi z serwisu oko.press.
+

Sędzia Maciej Ferek wraca do orzekania, odwiesiła go nowa Izba SN. To był ostatni zawieszony sędzia

Nowa Izba SN uznała, że sędzia Ferek z Krakowa nie mógł być zawieszony z powodu orzeczeń, w których stosował prawo europejskie. Decyzja została podjęta w atmosferze skandalu, przez wadliwy skład. Teraz rząd PiS może mówić, że spełnił jeden z warunków odblokowania KPO. Przez okres zawieszenia sędzia mógł rozpatrzeć kilkaset spraw... . Sędzia Maciej Ferek z […] Artykuł Sędzia Maciej Ferek wraca do orzekania, odwiesiła go nowa Izba SN. To był ostatni zawieszony sędzia pochodzi z serwisu oko.press.
+

Solska: minister rolnictwa był i jest niekompetentny. A my wszyscy za to słono płacimy

Zboże tanieje, chleb drożeje, rolnicy wkurzeni, firmy skupowe bankrutują, a minister rolnictwa rozdaje 600 mln złotych. Za tak prowadzoną politykę rolną zapłacimy trzy razy: w sklepie, z budżetu państwa i z budżetu UE. Kto zarobi? Przeczytaj lub posłuchaj w "Powiększeniu"! . Czy wkurzenie producentów zbóż jest uzasadnione? I czy słusznie obwiniają ministra rolnictwa? „Faktem jest, […] Artykuł Solska: minister rolnictwa był i jest niekompetentny. A my wszyscy za to słono płacimy pochodzi z serwisu oko.press.
+

Zakaz dla samochodów spalinowych od 2035 roku faktem, ale ze zmianami. Jedynie Polska przeciw

Zakaz dla sprzedaży nowych samochodów spalinowych wejdzie w życie, jednak ze zmianami wobec pierwotnej propozycji Brukseli. Niemcy chcą uratować tradycyjne silniki rozwojem paliw syntetycznych. Jedynie Polska głosowała przeciwko unijnemu zakazowi. . Unijny zakaz dla samochodów spalinowych wejdzie w życie, ale z istotnymi zmianami — w tym takimi, które mogą zupełnie zmienić jego charakter. Po głosowaniu […] Artykuł Zakaz dla samochodów spalinowych od 2035 roku faktem, ale ze zmianami. Jedynie Polska przeciw pochodzi z serwisu oko.press.
+

Kolejny strajk w ośrodku zamkniętym. Tym razem w Krośnie Odrzańskim głoduje 22 Egipcjan

Mężczyźni protestują przeciwko przedłużaniu detencji, domagają się jasnych informacji, kiedy zostaną zwolnieni. Strajk zbiega się z trwającym w świecie islamu ramadanem . W piątek (24 marca 2023) 26 mężczyzn przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim złożyła na ręce władz ośrodka oświadczenie o rozpoczęciu strajku głodowego. Oświadczenie ma charakter otwarty – mężczyźni kierują […] Artykuł Kolejny strajk w ośrodku zamkniętym. Tym razem w Krośnie Odrzańskim głoduje 22 Egipcjan pochodzi z serwisu oko.press.
+

Prezydent Krakowa objął patronatem targi łowiectwa. „Tak jakby napluł nam w twarz”

Będą konkursy i warsztaty dla dzieci, dużo mięsa, dużo broni i opowieści o polowaniach. W Krakowie w połowie kwietnia mają odbyć się Targi Łowiectwa, objęte patronatem prezydenta Jacka Majchrowskiego. Miłośnicy zwierząt protestują przeciwko imprezie. "To targi śmierci" - mówią . „Projekt zrodzony z pasji do przyrody”-  takim hasłem reklamowane są Targi Łowiectwa HUNT Expo, które […] Artykuł Prezydent Krakowa objął patronatem targi łowiectwa. „Tak jakby napluł nam w twarz” pochodzi z serwisu oko.press.
+