Spalamy śmieci w piecach

(0 komentarzy)

Trujemy siebie i innych

Badania powietrza jakie przeprowadził WIOŚ pokazują, że największe zanieczyszczenie w naszym województwie jest na terenie Ciechanowa, Żyrardowa, Otwocka i Warszawy. Tlen z rakotwórczymi pyłami jest wdychany przez co drugiego mieszkańca Mazowsza.

Wnioski płynące z analiz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska są jednoznaczne - zanieczyszczenie powietrza w regionie mazowieckim jest spowodowane w największej mierze przez emitowane przez samochody spaliny, a także przed dymy z kominów. Przekroczone zostały dopuszczalne normy pyłów (PM-10 i PM-2,5), które są groźne dla naszego zdrowia i to we wszystkich punktach pomiarowych. Na obszarze województwa jest ich 11.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego informuje, że szkodliwe substancje mają swoje źródło głównie w sferze mieszkaniowej i komunalnej, więc za zbyt duże wskaźniki stężeń zanieczyszczeń odpowiadają także sami mieszkańcy. Na przekraczanie dopuszczalnych norm wpływają spalane w komunikacji samochodowej paliwa, ale też nieprawidłowe ogrzewanie domów. Mieszkańcy bardzo często palą w piecach nie tylko węglem i drewnem, ale też różnymi odpadami. Szczególnie w takich sytuacjach powstaje groźny pył, w którego składzie są metale ciężkie i toksyczne substancje.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 1 i 9.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: