Po naukę do szpitala

(1 komentarzy)

Edukacja przyszłych rodziców w Szkole Rodzenia

Jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do samego porodu, jak i opieki nad noworodkiem, wie każdy, kto doświadczył już tego szczęścia. Dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom młodych rodziców, na terenie Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie rusza pierwsza Szkoła Rodzenia.
Dzięki uchwale podjętej przez naszych radnych, już na dniach, w naszym mieście ruszy pierwsza szkoła rodzenia. Projekt organizowany jest w ramach projektu zdrowotnego "Edukacja przyszłych rodziców w Szkole Rodzenia".
Zajęcia w ramach tej szkoły, zarówno praktyczne, jak i teoretyczne, odbywać się będą cyklami. Jeden cykl obejmuje osiem dwugodzinnych spotkań, w których uczestniczyć będzie - wg założeń organizatorów - od czterech do dziesięciu par.
Czego możesz się spodziewać?
Organizatorzy szkoły rodzenia zapewniają, że uczestnicy programu zdobędą nie tylko praktyczną wiedzę na temat samego porodu, ale także wiedzę potrzebną do pielęgnacji maluszka, zwłaszcza w pierwszych tygodniach jego życia. " Przewidujemy zapoznanie się uczestników zajęć z topografią Oddziału Położniczego od chwili przyjęcia, poprzez trakt porodowy i położnictwo aż do chwili wypisu ze szpitala - mówi Agnieszka Kadecka, Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa na łamach Gazety Samorządu Miasta Ciechanów. - Oferujemy kontakt z psychologiem i fizjoterapeutą - dodaje.
A zatem Drogie Panie i Panowie, jeśli macie jakieś pytanie, jeśli właśnie oczekujecie na przyjście na świat Waszego pierwszego dziecka, warto zastanowić się nad ofertą naszej ciechanowskiej szkoły rodzenia. Tym bardziej, że zajęcia są całkowicie bezpłatne, a wiedza, jaką zdobędziecie, z pewnością bardzo Wam się przyda.
Zajęcia w ramach Szkoły Rodzenia w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie ruszają już w październiku i potrwają do końca czerwca.
Pierwsze spotkanie organizacyjne Szkoły Rodzenia odbyło się w czwartek 11 października, o godzinie 17.00 w szpitalu, na oddziale znajdującym się przy oddziale zakaźnym.
Uczestniczki spotkań pamiętać muszą o zabieraniu ze sobą kapci.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytanie, chciałabyś o coś zapytać, zadzwoń pod numer 23/673-04-08, bądź do starszej położnej mgr Anny Karwowskiej pod nr tel. 501-730-935.

Wróć

Komentarze

Skomentował Sylwia |

Szkoda, że jak ja rodziłam to nie było szkoły, ale mam nadzieję, że przy następnym dziecku jeszcze będzie istnieć i się zapiszemy

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 4 i 4.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: