Centrum Zdrowia Dziecka pod ścianą - przez komornika z Ciechanowa

przez RR (3 komentarzy)

Nietypowe życzenia świąteczne otrzymał na portalu społecznościowym komornik z Ciechanowa Marek Wojtczak.
Realizuje on, jako jeden z kilkunastu, egzekucję wobec Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

"Serdeczne życzenia świąteczna dla pana komornika Marka Wojtczaka z Ciechanowa. Mimo wielokrotnych próśb kolejny raz, bez uprzedzenia zablokował konto pracownicze, utrudniając nam wypłatę świątecznych wynagrodzeń. Nadal wierzymy, że będąc komornikiem - można też być człowiekiem. Wierzymy też że w Wigilijną noc coś się w sercu Marka Wojtczaka zmieni. Przed egzekucją można przecież zadzwonić, ustalić sposób egzekwowania."

Wpis o takiej treści zamieściło Centrum na swoim koncie na Facebooku. To -według rzecznika CZD Pawła Trzcińskiego- przejaw desperacji i upust złości.
Współpraca ze wszystkimi komornikami układa się jakoś, ze wszystkimi możemy się dogadać, poza panem Wojtczakiem, ten pan jest niereformowalny.
Nam się niestety nie udało skontaktować telefonicznie z komornikiem. Dla gazety wyborczej powiedział on tylko, że nie czytał odnoszącego się do niego wpisu na Facebooku. Słów rzecznika natomiast komentować nie chciał, odsyłając do wierzyciela, bo to on ustala termin egzekucji komorniczej. Ja wykonuję swoje obowiązki - powiedział krótko.
Centrum Zdrowia Dziecka, jak wiemy wszyscy, ma poważne problemy finansowe. Ten niezwykle nowoczesny szpital, który leczy, ratując życie i zdrowie dzieci z całej Polski ma dług przewyższający 200 mln zł.
Mimo to, jak informuje rzecznik CZD, dzięki współpracy z komornikami udaje się realizować plan restrukturyzacji.
Tylko z ciechanowskim komornikiem współpraca jest praktycznie niemożliwa. Centrum już kilkakrotnie próbowało prosić Marka Wojtczaka o zmianę zachowania. Niestety, bezskutecznie.
Ten jeden pan notorycznie zajmuje konto pracownicze albo konto z lekami. Jest nam bardzo przykro, kiedy widzimy człowieka, który mimo naszych próśb, zachowuje się w taki złośliwy sposób. I dlatego o nim kilka słów napisaliśmy. Uważamy, że nie trzeba nagle zajmować ważnego konta bez uprzedzenia. Można to zrobić inaczej, bo - jak wiemy z doświadczenia - inni robią to inaczej - mówi dla gazety wyborczej Trzciński.
Przyłączamy się zatem i my do życzeń świątecznych Centrum Zdrowia Dziecka dla komornika z Ciechanowa Marka Wojtczaka. Oby, nie tylko w wigilijny wieczór, wszyscy mieli szanse przemówić ludzkim głosem.

Wróć

Komentarze

Skomentował przemyslowa |

no cóż za bezduszny człowiek
na szczęście nie wszyscy w Ciechanowie to Dody i Wojtczaki
wstyd mi za tego kolesia

Skomentował dodzik |

Panie Marku, trochę więcej wyrozumiałości, przecież oni by Panu powiedzieli kiedy może Pan realizować swoje obowiązki w sposób taki by nie dostał Pan ani złotówki

Skomentował slowikuś |

Pan Marek niby taki wierzący, a taki bezduszny .
Więc służba bez zrozumienia innych, to i niezbyt ludzkie
takie postępowanie. Pan też ma rodzinę i dzieci. Znają tego człowieka ur. na Śląskiej.
No i wstyd za bezduszność takiego, skoro inni mogą...

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 7 i 4.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: